25.7.2020

Glad For Today: Kapela mladíků z Hradce Králové odehrála svůj první koncert v červnu 2014. Po nasbírání koncertních zkušeností se jim zejména loni velmi dařilo. Povedlo se jim EP Ready for a show, vyhráli československou větev soutěže Planetrox 2019, zahráli životní koncert na Rock For People a nakonec odjeli na turné do Kanady. Muzika je postavená na chytlavých melodiích a reverbových kytarách, stylově někde na pomezí hardcore a pop punku, za vzor by se daly označit skupina Skywalker a John Wolfhooker. Podle jejich hesla „pojďme si to udělat (hned od začátku) hezký“!

Poslechnout si je můžeš třeba na https://bandzone.cz/gladfortoday nebo na youtube.

 

E!E: Kapela vznikla koncem roku 1987 a členové od počátku neměli v úmyslu nic jiného než provokovat. Zákazy se jim kupodivu vyhnuly, byl už konec 80. let. Kapela si však zpočátku prošla mnoha personálními změnami, sestava se ustálila až po 4 letech. Následoval růst popularity a vrcholem bylo místo předskokana Sex Pistols v Praze v r. 1996. V dalších letech přišly opět personální změny, bohužel také smrt jediného zakládajícího člena, zpěváka Petra Bakalerova, a po roce 2000 už jen dvě alba. Ale ono to ani moc nevadí, lidi mají nejraději staré věci anebo coververze vzorů E!E. Určitě nám je kapela ve složení Bořivoj „Bořek“ Řehoř - zpěv, Petr „Stawy“ Stawarz - kytara, Petr „Motlík“ Mottl - basa a Roman „Spejbl“ Vojtíšek - bicí zahraje i v Klášterci.

https://bandzone.cz/ee

 

Aleš Brichta Project: Zpěvák Arakainu, poté AB Bandu a nyní Aleš Brichta Projectu, už 12 let člen Beatové síně slávy, který natočil na studiových 30 alb a řadu živáků a kompilací, Pilát v muzikálovém Jesus Christ Superstar, aktivní fotbalista, pořadatel velkých hudebních akcí, to vše je Aleš Brichta. Svou doprovodnou kapelu sestavil z vynikajících muzikantů: Zbyněk Haase – kytara, mj. učitel v ZUŠ a hráč orchestru Severočeského divadla. Roman Haase – bicí, také učitel hudby, hráč v mnoha kapelách, mj. si zahrál na metalfestu ve Wackenu. Tomáš Matějka – basová kytara, v kapele mladík, ale stejně jako ostatní absolvent konzervatoře, a hráč v mnoha kapelách. David Vaněk – kytara, mj. učitel na Mezinárodní konzervatoři, a dalších školách. Těšíme se, že u nás, pro pořadatele z fotbalového oddílu, zazní také hity z „fotbalového“ alba Hattrick.           

 

Motörhead Revival: Tříčlenná skupina muzikantů od Přerova, konkrétně Jiří a Jannis Isakidisové a Mojmír Holíček se vyžívá v revivalových projektech a velmi se jim to daří. Vzpomínáte na skvělého Ozzy Osbourna před několika lety? Jak se mu nechtělo z podia? Ten samý Mojmír Holíček se vrací zpět na naše klášterecké podium a nechá vzpomenout na muziku, která se stala rockovou či spíše metalovou klasikou. Skupina Motörhead, založená v r. 1975, tyhle směry svými 23 alby výrazně ovlivnila. Starší zavzpomínají, co se hrálo na zábavách před 30 lety, mladší si připomenou, že poslední album Motörhead vyšlo teúprve před 5 lety.

 

Jednota Kolín: Vznik kapely se datuje k roku 2012. Kapela svůj styl nazývá pouliční šlágr rock´n´roll a svými texty o životě, rodině a vlasti si získala řadu příznivců nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Vydala dvě řadová alba - “ Každý je rád mezi svými “ (2016) a “ Je to jen na nás “ (2017). V současné době pracuje na tvorbě třetího alba v sestavě: Visáč - zpěv, Honska - kytara, sbory, Štoky - kytara, sbory, Jarmut - basa, sbory, Kalda- bicí. Šestý člen kapely je Deady Talpa(kytara, zpěv), který teď živě nevystupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=LKoY63q1UBk&feature=youtu.be

 

Drums&Guitars: Poslední kapela se převážně vrátí k rockové klasice. Písničky Beatles, Rolling Stones, Chucka Berryho,  Status Quo, Olympicu, Jirky Schlingera a dalších uvede do transu vyznavače instrumentálních vychytávek i skočných melodií. Basák a kapelník Marcel Novotný, kytarista Lukáš Petráň, druhý kytarista Jiří Lorenc a Vojta Toman nebo Petr Kazda za bicími přinesou změnu po metalových a punkových nářezech a jistě vás nenechají usnout ani po půlnoci. 

Program RSP

8.15 - 8.45 Minifotbal: prezentace turnaje O krále RSP
9.00 - 14.00 Minifotbal: zakládání skupiny O krále RSP
13.00 Prezentace Neckyáda 
13.30 Start Neckyáda 
14.00 Skluzavka a prolízačka pro děti
14.30 3D Fitness challenge
15.00 Finále minifotbalu O krále RSP
16.00 Klouzačka na pěně
16.45  Motorhead revival
18.15 E!E
19.30 Barmanská show
19.45 Drums&Guitars
21.20 Aleš Brichta Project
22.30 Barmanská ohnivá show
23.00 Jednota Kolín
00.15 Glad for today

Počasí

Pro případ špatného počasí jsou připraveny velkoplošné stany, takže se nemusíte bát, že zmoknete. :)

Scroll to top